Pridané: 06/02/2014 | Autor: admin

Ako vybrať vhodnú stoličku do pracovne?

Vybrať nábytok do pracovne nebýva jednoduché a netreba zo určite unáhliť. A hlavne ak sa jedná o výber stoličky. Trávime na nej veľa času a pri nevhodnom výbere je pravdepodobné, že by sa dostavili bolesti chrbtice. Kancelárske stoličky by mali  mať správne opierky hlavy, pohodlné sedenie, polohovanie výšky sedenia. Niektoré stoličky majú aj vetrané operadlo a hojdaciu funkciu. Veľmi praktickým riešením sú aj modely s kolečkami, čo umožňuje jednoduchší presun nábytku po miestnosti.

 

kancelarska-stolicka

 

Ak trávime mnoho hodín sedením na kancelárskej stoličke, je dôležité robiť si prestávky a snažiť sa rozhýbať každú hodinu aspoň na päť minút. Nesprávne sedenie a nastavenie stoličky môže mať vážny dopad na vaše zdravie. Častým prejavom je stuhnutá krčná chrbtica, stŕpnutie nôh a rúk, prípadne bodavá bolesť v oblasti krížov.

 

Pri výbere kancelárskej stoličky by ste mali zohľadniť počet koliesok stoličky kvôli stabilite. Taktiež je potrebné zamerať sa na možnosť nastaviť výšku sedenia, výšku opierok. V neposlednom rade treba dať pozor na to, aby ste zakúpili stoličku, ktorej šírka opierky chrbta pokrýva aj plecia. Ak ste našli vhodný model stoličky, či už kožený alebo textilné prevedenie, porozmýšľajte, či sa hodí aj k ostatným kusom nábytkovej zostavy v pracovni. Všetok nábytok by mal pôsobiť konzistentným dojmom.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.