Pridané: 27/02/2013 | Autor: admin

Nenechajte sa odradiť

Máte nápad na podnikanie? Ste v niečom dobrý a myslíte že to dokážete predať?  Tak už neváhajte ani chvíľu a pustite sa do podnikania. Reči o tom, aké je to teraz ťažké ignorujte. Teraz je tá pravá chvíľa začať. Konkurencie je vďaka všeobecnému presvedčeniu o neľahkej situácii  stále menej a menej.  A Stačí naozaj tak málo – chcieť.

 

Nepotrebujete kapitál

Ak ste pevne rozhodnutý venovať svoj čas a úsilie do rozbehnutia vlastnej spoločnosti, kapitál nie je až taký potrebný. Oveľa dôležitejšia je vytrvalosť. Určite na začiatok nepotrebujete veľké priestory, drahé kancelárske kreslá alebo nové firemné auto. Treba začať skromne a investovať iba do vecí, ktoré vám reálne prinesú úžitok.  Zavesiť si do kancelárie biznis obrazy môžete neskôr.

 

Bez námahy

Mať vlastnú firmu nebolo asi ešte nikdy jednoduchšie. Založenie spoločnosti za vás vybaví niektorá z firiem, ktorá sa na to špecializuje. Je to lacnejšie a rýchlejšie. Samozrejme, že si môžete spoločnosť založiť aj svojpomocne a všetky úrady si obehať sami ale to neefektívne.  Na úradoch strávite dlhé hodiny a poplatky vás budú stáť viac ako pri zakladaní cez špecializovanú spoločnosť.

 

Nevzdávajte sa

Keby bolo podnikanie jednoduché, asi by sa do neho púšťali všetci.  Niekedy treba prekonať menšie či väčšie neúspechy a vykročiť znovu vpred. Ak sa dostavia prvé problémy, nevzdávajte sa.  Ak budete vytrvalí, úspech sa určite dostaví. Ten pocit, keď firma prosperuje, je potom na nezaplatenie.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.