Pridané: 01/03/2012 | Autor: admin

Moderné postele z masívu

Ak zvažujete kúpu novej manželskej postele tak práve manželské postele z masívu sú pre vás tou správnou voľbou.  Nábytok z masívu má u nás i vo svete dlhoročnú tradíciu a jeho kladné vlastnosti sú nepopierateľné. Poďme sa spolu pozrieť na to, prečo uprednostniť drevo pred inými materiálmi používanými na výrobu postelí.

Výhody drevených postelí.

Asi najväčšou výhodou drevených postelí je ich životnosť, ktorá spravidla dosahuje niekoľko desaťročí. Žiadny iný materiál sa v tomto ohľade nedá s posteľami z masívu porovnávať. Ďalšou výhodou je ich príjemná vôňa, originálny vzhľad a stabilita. Drevo je príjemné na dotyk a vďaka povrchovej úprave ho jednoducho zladíte s akýmkoľvek priestorom.

Moderné domácnosti

Časy, keď postele z masívu patrili iba do domácností na vidieku sú už dávno preč. Súčasný predajcovia a výrobcovia nábytku sa snažia držať krok s módnymi trendmi a prinášajú kolekcie, ktoré sa nesú v minimalistickom duchu. Čisté a jednoduché línie sú symbolom moderného nábytku rovnako aj pri drevených posteliach.

Pozrite si kategóriu:  Poschodové postele

 

Aký druh dreva zvoliť

Postele je možné vyrobiť takmer z akéhokoľvek dreva. Niektoré drevo je lacnejšie, niektoré drahšie. Aby vám posteľ slúžila plnohodnotne desiatky rokov, je nutné zvoliť kvalitný materiál. Osvedčenými druhmi dreva sú buk, dub a smerk. Tieto dreviny sú dostatočne tvrdé aby odolávali opotrebeniu. Popri týchto materiáloch sú v ponuke aj luxusnejšie dreviny ako jelša alebo čerešna.

 

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.