Pridané: 12/01/2012 | Autor: admin

Lacný kancelársky nábytok existuje

Nákup kancelárskeho nábytku býva vo väčšine prípadov podstatným podnikateľským výdajom. Obdobie globálnej krízy prinútilo firmy hľadať finančne najefektívnejší spôsob nákupu nábytku do kancelárie v pomere cena – kvalita. Obchodníci, ale hlavne výrobcovia im vyšli v ústrety. Kým veľké obchodné domy zamerané na takýto predaj vďaka svojej veľkosti a objemu predaja dokázali svojou politikou efektívne znížiť ceny, výrobcovia stavili na inovačnú kartu. Zavedením nových výrobných postupov a technológií znížili náklady na výrobu kancelárskeho nábytku. Aby bol však naozaj lacný, musia mať dodávatelia, výrobcovia a predajcovia korektný (v mnohých prípadoch nadštandardný) vzťah. A ten v súčasnosti v mnohých prípadoch funguje naozaj bezchybne.

Lacný ale kvaliný

No napriek tomu ostala v mnohých ľuďoch zakorenená myšlienka, že čo je lacné, je nekvalitné. Dôvody k takémuto tvrdeniu treba hľadať v minulosti, keď sa na trhu objavili výrobcovia, ktorí síce vyrábali kancelársky nábytok za zaujímavé ceny, ale ten bol veľmi nekvalitný. Enormné množstvo reklamácií však dostalo tieto prevádzky do červených čísel a pochovalo ich. Ďalším príkladom boli predajcovia, ktorí nakúpili lacný kancelársky nábytok napríklad v Číne a predávali ho ďalej. Cenovo bol síce nábytok bezkonkurenčný, no problémy s ním nastali už pri jeho montáži. Spojovacie šrauby sa v drevotrieske pretáčali a nezriedka sa vylomili aj s kusom nábytku už pri minimálnej záťaži, nábytok praskal v spojoch a podobne.

Vyberajte nábytok s rozvahou

Dnes je všetko inak. Vo veľkých obchodných centrách si môžete kancelársky nábytok dôkladne prezrieť, zistiť si adresu výrobcu, dokonca sa môžete pri predvádzacích akciách stretnúť s reprezentantom výrobcu, opýtať sa ho na detaily výroby, prípadne na to, či bol nábytok vystavený zaťažkávacím skúškam a s akým výsledkom obstál. Pod pojmom lacný tovar si predstavujú obchodníci skôr akciovú ponuku. Táto býva časovo obmedzená (napríklad do vypredania zásob) – kvalita zostáva, mení sa len cena smerom nadol.

Nákup kancelárske nábytku na internete

Inou možnosťou nákupu kancelárskeho nábytku sú e-shopy. Internetové obchody vynikajú hlavne v tom, že ponúkajú obrovské množstvo tovaru, ktorý by sa do kamenných predajní nevošiel. Nákup online je síce nevýhodný v tom, že sa kupujúci musí uspokojiť s fotografiami výrobku a jeho opisom, no na druhej strane majú seriózni predajcovia priamo na svojej stránke možnosť hodnotenia tovaru tými, čo si už daný výrobok kúpili a odskúšali, alebo niekedy aj diskusné fórum, kde sa dá začítať do podrobnejších hodnotení. Výberom tovaru cez internet môže kupujúci zároveň sledovať cenové rozdiely u predajcov a nájsť si najvýhodnejšiu. Lacný kancelársky nábytok tak nemusí byť pre nikoho neriešiteľný problém.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.