Pridané: 12/01/2012 | Autor: admin

Kancelársky nábytok v modernom štýle

Kancelárie sa stávajú miestnosťami, v ktorých trávia ľudia čoraz viac svojho času. Osem hodín denne strávených v jednom priestore si vyžaduje, aby bola kancelária pre zamestnancov maximálne pohodlná. Rodia v nej všetky myšlienky ,spracúva sa množstvo dát, takže by mala vytvárať príjemne prostredie na maximálnu sústredenosť na prácu.

Dôležitý je hlavne návrh

Pred samotnou realizáciou zariaďovania kancelárie si musíme ujasniť svoje požiadavky, prepojiť ich s nárokmi klientov a do návrhu zapracovať aj požiadavky zamestnancov, ktorí v nej budú tráviť množstvo času. Kancelársky nábytok a celkové zariadenie kancelárie musí byť reprezentatívne a oku lahodiace. Atraktivitu kancelárie v súčasnosti zabezpečíme najmä výberom farieb, ktoré priestor značne oživia.

Dominanta kancelárie – stôl

Základom každej kancelárie je pracovný stôl. Keďže žijeme v dobe počítačov, mal by byť prispôsobený na uloženie počítača. Stôl musí byť dostatočne široký, aby nepôsobil dojmom plnosti. Zamestnanci taktiež ocenia malé úložné priestory pod pracovnou doskou. Stôl umiestňujeme kolmo na dvere, aby sa nám prichádzajúci návštevníci do kancelárie nepozerali na chrbát a na obrazovku počítača.

Stolička

K stolu bezpochybne patrí kancelárska stolička. Zamestnancovi musí umožniť dostatočnú mobilitu k presúvaniu z jednej časti stola na druhú, preto volíme stoličku s kolieskami. Kancelárske stoličky majú umožňovať pohodlné sedenie bez bolesti chrbta a vhodná je aj lakťová opierka. Populárne sú dnes najmä stoličky so sieťkovaným operadlom, ktoré zabezpečia vetranie chrbta.

Archivácia dokumentov

Pri zariaďovaní kancelárie taktiež nemôžeme zabúdať na archív dokumentov. Na uloženie zakladačov volíme regály, ktoré nepôsobia ako monštrá. Dôležitá je hlavne nosnosť regálov, nakoľko kancelársky papier a dokumenty sú ťažké. Keďže archív je tou najmenej estetickejšou časťou kancelárie, jeho vzhľad vylepšíme aspoň lepšie vyzerajúcim usporiadaním dokumentov, ktoré zabezpečíme kratšími poličkami regálu.

Ak nám to priestor dovoľuje, v kancelárii zriaďujeme aj reprezentatívne oddychové miesto, ktoré obsahuje konferenčný stolík a sedaciu súpravu. To slúži na krátke pauzy pre zamestnancov či prijímanie návštev, ktoré pohodlné sedenie určite ocenia.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.