Pridané: 12/01/2016 | Autor: admin

Kancelárske stoly pre efektívnu prácu

Pri zariaďovaní kancelárie je základný krok vyberanie nábytku a príslušenstva. Je veľmi dôležité vybrať pre svoje pracovisko tie správne komponenty, ktoré nebudú pôsobiť rušivo, ale profesionálne a príjemne. Pozrime sa spolu, ako vybrať kancelárske stoly rýchlo a jednoducho.

Ako vybrať kancelársky stôl

Výber kancelárskeho stola je náročný už len z toho dôvodu, že to často býva ten najväčší kus nábytku v kancelárii. Je potrebné sa po priestore miestnosti dobre porozhliadnuť, a určiť si veľkosť stola. Umiestnenie je ďalšie kritérium, ktoré parí medzi kľúčové. Keď sa niekde stôl usadí, nie je veľmi príjemné zistiť, že sa tam vôbec nehodí a stôl sa musí posúvať, prípadne rozobrať a skladať znova. Pri umiestnení stola by sa malo prihliadať na niekoľko hľadísk. Jedným z podstatných je osvetlenie. Od správneho smerovania denného svetla z okien, umelého svetla od stropu, či stojacej lampy pri stole častokrát závisí výkonnosť, či únava pracovníka v kancelárii. Kancelársky stôl by mal byť preto nasmerovaný tak, aby svetlo z každého zdroja dopadalo na hlavné pracovisko, a to najlepšie z ľavej strany. V prípade ľavákov je lepšie, aby svetlo dopadalo z opačnej, čiže pravej strany, pretože inak by si pracovník tienil rukou na priestor na ktorom pracuje.

 

Ako vybrať kancelársky stôl

Čo sa týka príslušenstva stola, je vhodné rozmyslieť si aké množstvo dokumentov sa dovnútra má zmestiť. Počet šuplíkov, či poličiek by nemal byť príliš malý, pretože ak dokumenty narastú, bude potrebné dokúpiť napríklad príručný stolík. Naopak príliš veľký počet poličiek v stole môže vytvárať neprehľadnosť a chaos. Špeciálnou kategóriou sú takzvané PC stoly, ktoré sú špeciálne upravené pre prácu a uloženie klasického počítača.

 

Ako vybrať kancelársky stôl

Menej závažný, ale predsa dôležitý faktor je dizajn a farba stola. Ak sa pracovník vo svojej kancelárii stretáva s klientmi, je potrebné, aby nábytok aj celkový výraz priestoru kancelárie vytváral dojem pokoja a upravenosti. Farba by samozrejme mala ladiť s ostatným nábytkom v miestnosti a tak vytvárať určitý logický celok.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.