Pridané: 12/01/2012 | Autor: admin

Kancelárske stoličky v akcii

Či sa nám to páči, alebo nie, musíme kancelárske stoličky definovať, ako predmety dennej potreby. Na rozdiel od stoličiek, ktoré máme doma, tieto podliehajú oveľa väčšiemu opotrebovaniu. Denne ich používajú nielen zamestnanci kancelárie, ale aj návštevníci, hostia, teda všetci tí, ktorých nazývame stránky.

Pri zariaďovaní kancelárie je potrebné uvedomiť si dve základné veci:
1. Kancelárska stolička nevydrží večne.
2. Rozhodne neplatí, že čím bude kancelárska stolička drahšia, tým bude pohodlnejšia.

Zdravé sedenie je základ

Z ergonomického hľadiska treba pri ich nákupe brať do úvahy to, aby bola stolička pohodlná, aby sa dala prispôsobiť postave užívateľa. Nevhodný výber kancelárskej stoličky môže spôsobovať pri každodennom používaní silné bolesti chrbtice a nôh. Navyše sa pracovník nedokáže sústrediť na prácu a tak klesá jeho výkonnosť. Je potrebné dbať aj na také detaily, akými sú nastaviteľnosť výšky sedadla, materiál, tvrdosť výstelky a podobne. Kedysi zaznávaný pojem ergonómia je v súčasnosti v popredí. Ergonómia pracovných priestorov úzko súvisí s jeho humanizáciou. Výber kancelárskych stoličiek je potrebný prevádzať v súlade so zamestnancami, ich vkusom, pracovnými úlohami a aktivitami.

Nakupovať stoličky v akcii sa oplatí

Nákup kancelárskych stoličiek vyžaduje dlhodobejšie plánovanie. Bezhlavý nákup sa nevypláca. Hlavnú úlohu pri výbere hrá veľkosť priestoru, kde sa budú stoličky používať a tiež finančný rozpočet. A tu sa dostávame k pojmu akciová cena. Akciová cena totiž neznamená, že výrobok je nekvalitný, alebo sa vôbec nepredáva. Skutočný dôvod vzniku akciových cien úzko súvisí s finančnou politikou nielen predajcov, ale i výrobcov. Flexibilita cien je podmienená viacerými faktormi – dopytom, vzťahmi v trojuholníku dodávateľ – výrobca – predajca, v schopnosti veľkých obchodných reťazcov a špecializovaných obchodov tlačiť ceny výrobkov nadol a podobne. Preto je pre tých, ktorí chcú dobre, lacno a kvalitne nakúpiť kancelárske stoličky dôležitý prieskum na trhu ohľadom akciových cien. Ponuka je naozaj široká. Ceny môžete kontrolovať cez internet a vybrať si tú najlepšiu. Musíte však dbať na vyššie uvedené odporúčania. Nezabudnite, že akciové ceny sú časovo obmedzené. Špecializované internetové stránky vás dokonca budú priamo navigovať do obchodu s najnižšou cenou kancelárskej stoličky, o ktorú máte záujem. A možno budete príjemne prekvapení zistením, že zdanlivo drahá stolička sa počas akcie dá kúpiť aj za polovičnú cenu.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.