Pridané: 12/01/2012 | Autor: admin

Kancelárske kreslo pre pohodlné sedenie

Máte sedavé zamestnanie a mnoho času trávite kancelárii? V tom prípade by ste sa mali zaujímať o výber správneho kancelárskeho kresla pre svoj pracovný čas. V kresle trávite množstvo času a je potrebné, aby tento nábytok vyhovoval a prospieval vášmu zdraviu. Pri nevhodnom výbere, alebo používaní kresla sa skôr, či neskôr dostavia zdravotné ťažkosti, ktoré súvisia so zlým držaním tela pri sedení, kŕčovitej polohe, alebo neprimeraným priestorom medzi pracovníkom a počítačom na stole.

Ako vyberať kreslo

Pri výbere kancelárskeho kresla sa prihliada na niekoľko rozhodujúcich faktorov. Jeden z nich priamo súvisí s vašou pracovnou pozíciou. Ak máte riadiacu pozíciu, alebo sa pri práci stretávate s klientmi je potrebné, aby bolo vaše kreslo reprezentatívne, tak isto ako celý interiér kancelárie. Z takýchto kresiel vyžaruje serióznosť a určitý luxus, takže patria samozrejme do vyššej finančnej kategórie. Ak vaša pozícia nespočíva so stretávaní sa ľuďmi, kreslo nemusí byť reprezentatívne, ale malo by spĺňať ďalšie podmienky, ktoré všeobecne patria medzi tie najdôležitejšie. Ďalší faktor súvisí s časom, ktorý plánujete v kresle tráviť. Ak v ňom chcete pracovať každý deň niekoľko hodín, malo by spĺňať podmienku určitej pohodlnosti a tak isto by malo byť formované pre správne držanie chrbtice a celého tela.

Pred kúpou si kreslo vyskúšajte

Každý človek ma inú stavbu tela, preto sa na kancelárske kreslá dáva zariadenie, ktorým sa dá výška sedadla prispôsobiť. Pri niektorých modeloch sa dá polohovať aj operadlo na chrbát, alebo opierky na ruky. Pred kúpou vyskúšajte, či sa na kreslových kolieskach dokážete posúvať. Tiež by sa mala skontrolovať jeho stabilita. Čo sa týka farby a dizajnu, dnes sa na trhu dajú nájsť kreslá v rozmanitých prevedeniach. Stále však prevláda obľuba klasickej čiernej farby a jednoduchého, ale pohodlného dizajnu, bez výrazných doplnkov.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.