Pridané: 04/04/2012 | Autor: admin

Kancelária v záhradnom domčeku

Mať doma vlastnú kanceláriu je snom viacerých z nás. Niekedy to ale priestorové možnosti nedovoľujú a my hľadáme alternatívy, ktoré by domácu kanceláriu do istej miery nahradili. Riešenie ponúkajú nevyužité garáže a záhradné domček. Výhody domácej kancelárie pritom zostanú plne zachované.

 

Príprava priestorov

Ak ste sa rozhodli premeniť záhradný domček na funkčnú kanceláriu, čaká vás niekoľko základných úloh. V prvom rade je nutné všetko vypratať. Často sú tieto priestory skladiskom, kde si nachádza svoje miesto záhradná technika, náradie a sezónne predmety.  Tieto predmety je nutné z miestnosti odstrániť alebo ich aspoň opticky oddeliť.  Neporiadok by pôsobil rušivým dojmom a práca by nemohla byť efektívnou.  Vystavovať záhradné náradie naozaj nie je tým najvhodnejším riešením, i keď také kosačky Al-ko patria medzi výstavné  kúsky.

 

Nutné náklady

Pred tým, ako sa rozhodnete presťahovať svoju kanceláriu do nových priestorov, zvážte všetky okolnosti. Samozrejmosťou by malo byť pripojenie na interne, v niektorých prípadoch je nutná aj telefónna linka. Zvážte všetky výdaje s tým spojené a rozhodnite sa, či sa vám táto investícia oplatí. Do úvahy berte aj zvýšenie nákladov na vykurovanie priestorov v zimných mesiacoch alebo napríklad  investície do úprav priestorov .  Niekedy je predsa len lepšie prenajať si kanceláriu v blízkosti vášho bydliska.

 

Výhody a nevýhody

Vlastná domáca kancelária má aj viacero výhod. Môžete pracovať kedykoľvek sa vám zapáči, môžete si odskočiť do kuchyne na obed. Nie je problém prísť do práce neformálne oblečený, pracovné odevy môžu zostať zavesené v skrini. A nevýhody? Asi jedinou podstatnou nevýhodou je náročnosť na sebakontrolu. Donútiť sa pracovať v domácom prostredí je niekedy naozaj ťažké.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.